RISE & SHINE / РЕГЕНЕРИРАЧКА КРЕМА ЗА РАЦЕ ОД ЦВЕТ ОД ПОРТОКАЛ

336 МКД 420 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ШЕА ПУТЕР • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД БАДЕМ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа хранлива и богата крема за раце лесно се апсорбира во вашата кожа. Содржи алое вера и шеа путер кои ја хидрираат кожата и ја оставаат свиленкасто мека. Има прекрасен мирис на цветови од портокал и зачини.


26% состојки од органско потекло

64% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на дланките. Може да се користи по потреба, колку често сакате.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ZEA MAYS STARCH*, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, ROSA DAMASCENA EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, ZINC RICINOLEATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, GLYCINE SOJA OIL, PARFUM, CITRAL, EUGENOL, GERANIOL, LINALOOL, CITRONELLOL, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)


Поврзани производи

Најгоре