RISE & SHINE / ШАМПОН ЗА РЕГЕНЕРАЦИЈА ОД ЦВЕТ ОД ПОРТОКАЛ - 250 МЛ.

372 МКД 465 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5701058006529

ХРАНЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • КОРА ОД ПОРТОКАЛ • ЦВЕТ ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

Шампон за оштетена и сува коса, со природен мирис на цвет од портокал. Регенерирачкото и хранливо масло од јојоба ќе и помогне на косата, да ја врати својата природна јачина, мекост и сјај.13% состојки од органско потекло

40% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN**, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, PARFUM, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, ROSA DAMASCENA FLOWER EXTRACT*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, LACTIC ACID, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре