BLOWN AWAY / ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ТУШИРАЊЕ ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА - 200 МЛ.

360 МКД 450 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛИМОН • КОКОСОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој гел за туширање ја чисти, омекнува и ја освежува вашата кожа со помош на екстрактот од лимонова трева и маслото од лимон. Екстрактот од алое вера со помош на останатите состојки ја хидрираат и хранат вашата кожа.


14% состојки од органско потекло

45% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, CITRAL, LIMONENE, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре