BLOWN AWAY / ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА РАЦЕ ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА - 75 МЛ.

420 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5701058006031

ХИДРАТАЦИЈА • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛИМОН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за раце
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Ревитализација (Revitalizing)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society
  • Брендови - Urtekram
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Раце

Богата и хранлива крема за раце, која што лесно се абсорбира, со природен мирис на лимонова трев. Грижливи, хранливи состојки како што се алое вера, шеа путер и лимонова трева ќе се погрижат вашата кожа да остане хидрирана и негувана.


11% состојки од органско потекло

43% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на дланките. Може да се користи по потреба, колку често сакате.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, COCO-GLUCOSIDE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL OLEATE, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, CITRAL, LIMONENE, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре