BLOWN AWAY / ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН ШАМПОН ЗА КОСА ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА – 250 МЛ.

325.5 МКД 465 МКД

ХИДРАТАЦИЈА • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛИМОН • КОКОСОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хидратантен шампон за нормална коса, со свеж мирис на лимонова
трева. Хидратантната алое вера и ревитализирачката лимонова трева ја
хидрираат, омекнуваат и даваат сјај на косата воедно и го олеснуваат
нејзиното расчешлување. За зголемена хидратација секогаш комбинирајте шампон и регенератор.


12% состојки од органско потекло

39% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN**, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, DIGLYCERIN, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS EXTRACT*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, BETA-SITOSTEROL, SODIUM HYALURONATE, COCO-CAPRYLATE, SQUALENE, XYLITOL, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, PARFUM, CITRAL, LIMONENE

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)


Поврзани производи

Најгоре