BLOWN AWAY / ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН РЕГЕНЕРАТОР ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА – 180 МЛ.

336 МКД 480 МКД

ХИДРАТАЦИЈА • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛИМОН • КОКОСОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хидратантен регенератор за нормална коса, со свеж мирис на лимонова трева. Хидратантната алое вера и ревитализирачката лимонова трева ја хидрираат, омекнуваат и даваат сјај на косата воедно и го олеснуваат нејзиното расчешлување.


12% состојки од органско потекло

56% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на влажна коса 2-3 минути, и потоа исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, CETYL ALCOHOL, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, C15-19 ALKANE, GLYCERIN**, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS EXTRACT*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, XYLITOL, GLYCERYL STEARATE SE, TOCOPHEROL, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM, CITRAL, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре