ARGAN SHINE / ПУТЕР ЗА ТЕЛО ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА ОД АРГАН – 200 МЛ.

1.150 МКД


Баркод: 5902944652923

РЕГЕНЕРАЦИЈА • МАЗНЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
АРГАНОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • ЗЕЛЕН ЧАЈ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Главни активни состојки - Арганово масло
 • Амбалажа - Тврда пластика
 • Линија на производи - Naturals - Argan Shine
 • Тип на производ - Путер за тело
 • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Смирување (Soothing/Calming) , Регенерација (Repairing/Regenerating)
 • Сертификати - Vegan Viva
 • Дополнителни активни состојки - Масло од семе од памук
 • Други активни состојки - Шеа путер , Зелен чај , Трехалоза , Хиалуронска киселина
 • Земја на потекло - Полска
 • Максимален рок на траење - 24 месеци
 • Брендови - Organique

Ексклузивен путер за тело со еко формула за сува и осетлива кожа. Во својот состав ги содржи драгоценото арганово масло со регенеративно својство, лесното и хранливо масло од семе од памук, како и шеа путерот со својство на регенерација и зајакнување. Екстрактот од зелен чај ги смирува иритациите и ги подобрува анти-оксидантните и anti-ageing ефектите. 

Дисахаридиприроден шеќерја штити кожата од дехидрација. Хиалуронската киселина ја мазни кожата и ја подобрува елсастичноста. Путерот ја прави кожата нежна, мазна, мека и ѝ дава природен сјај. Тој има деликатна конзистенција и овозможува долготрајно чувство на комфорт и релаксација.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа и масирајте до целосна апсорбција.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, PARFUM, GLYCERIN, TREHALOSE, CETEARYL GLUCOSIDE, STEARIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID,SODIUM HIALURONATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, TETRASODIUM GLUTAMINATE DIACETATE.

Поврзани производи

Најгоре