SOPHORA JAPONICA / НОЌНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 50 МЛ.

655 МКД

Цена со 18% ДДВ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
ВИТАМИН P • МУДРЕЦ • МАТОЧИНА • СИБИРСКИ ЗДРАВЕЦ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Земја на потекло - Естонија
  • Брендови - Natura Siberica

Ноќната крема Sophora Japonica овозможува  регенерација на вашата кожа, правејќи длабински третман во текот на ноќта кој води до нејзино совршено потхранување и мат ефект.

  Софора содржи до 30% витамин П и со тоа ја смирува кожата, ја стимулира нејзината регенерација и го регулира липидниот баланс . 

Органскиот мудрец  има антиоксидантни ефекти кои го забавуваат процесот на стареење, додека екстрактите од органска Маточина и Сибирски здравец ги третираат воспаленијата и ги смируваат иритациите.

 Природните состојки Regu®-Seb и p-Refinyl го намалуваат лачењето на себум, ги намалуваат порите и ја измазнуваат кожата давајќи ѝ здрав и изедначен тен.

  SYN®-COLL го зголемува природното производство на колаген, ја зацврстува кожата, длабоко ја навлажнува и хидрира. Го намалува појавувањето на фини линии и резултира со привлечна, помлада кожа на изглед.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чиста кожа ,избегнувајќи ги областите на очите и усните. Погодна за секојдневна употреба. За најдобар резултат да се комбинира заедно со Sophora Japonica серум за лице за мрсна и комбинирана кожа.

СОСТОЈКИ (INCI) :

 AQUA, DICAPRYLYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, OCTYLDODECANOL CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, LENS ESCULENTA (LENTIL) SEED EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, TITANIUM DIOXIDE, TOCOPHEROL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, SODIUM HYALURONATE, ZINC PCA, PARFUM, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINILENATE, XANTHAN GUM, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT, SESAMUM INDICUM (SESAME ) SEED OIL, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMINE DIACETATE, CITRIC ACID, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERS (PS), ASCORBIC ACID/ORANGE/CITRUS LIMON/CITRUS AURANTIFOLIA POLYPEPTIDES, BISABOLOL, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL (*), ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT (*), SPIRAEA ULMARIA EXTRACT (*), MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT (*), BERBERIS VULGARIS BARK EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT (*), ROSA CANINA SEED OIL (*), SOPHORA JAPONICA FLOWER BUD EXTRACT, AQUILEGIA SIBIRICA EXTRACT (WH), NEPETA SIBIRICA EXTRACT (WH), GERANIUM SIBIRICUM EXTRACT (WH), DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CORN STRACH, CI 75810, CI 75130, CITRONELLOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL.


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре