SIBERIAN PEARL / ПАСТА ЗА ЗАБИ СО БЕЛА КАОЛИН ГЛИНА – 100 МЛ.

Ново

310 МКД

ЧИСТЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
БЕЛА (КАОИЛИН) ГЛИНА • МОРСКА СОЛ • ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пробајте ја оваа паста со нејзината специјална комбинација. Бела глина која перфектно ги чисти забите и помага при отстранување на забниот плак. Морската сол ги зајакнува забите, додека органскиот екстракт од хамамелис, органскиот кантарион и дивиот сибирски здравец го одржуваат здравјето на забите и непцата и го освежуваат здивот. 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите (од горе кон долу за горните и од долу кон горе за долните заби).


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA WITH INFUSIONS OF: GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTWH, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT WH, IRIS SIBIRICA EXTRACT WH, HYPERICUM PERFORATUM FLOWER EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA LEAF EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT; SORBITOL, SILICA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, MARIS SAL, KAOLIN, CELLULOSE GUM, SODIUM SACCHARIN, AROMA, CITRIC ACID, PINEAMIDOPROPYL BETAINEPS, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEHR, MICA(AND)TITANIUM DIOXIDE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CI 77891, LIMONENE.


Поврзани производи

Најгоре