AGE-DEFYING / НОЌНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ – 50 МЛ.

765 МКД

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа маска, базирана на хидролат од огрански Сибирски мов, му помага на природниот процес на репарација на кожата, додека спиете. Ја затегнува и омекнува кожата, подобрувајќи го нејзиниот тен.

Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високата содржаност на уникатната усниска киселина. Хидролатот од органски Сибирски мов помага да се подмлади и затегне кожата, и го успорува создавањето на фини линии.

Органското Сибирско масло од бор, уникатен природен извор на поли-незаситени киселини, витамини Е и Ф, ја храни и омекнува кожата.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, зголемувајќи ја незината цврстина и еластичност. Витаминот Е е моќен антиоксидант, кој помага во успорувањето на процесот на стареење на кожата.

Fresh Tuva билките имаат моќни својства. Ние ги добиваме екстрактите за 6 часа после нивното собирање и сме внимателни во зачувувањето на нивната дива чистота.

Адаптогени се уникатни билки кои преживуваат - 50 степени и сурови Сибирски ветери. Како резултат на тоа, тие поседуваат ретки квалитети, се користени терапевтски, нудат чудесна грижа за кожата и имаат својства што ја презентираат убавината.

20,3% состојки од органско потекло

98,8% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете еднаков слој на чиста и сува кожа, избегнувајќи ја очната ареа па потоа исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, FLAVOCETRARIA NIVALIS WATERʷʰ *, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, TOCOPHEROL, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS ROOT EXTRACTʷʰ *, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ *, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ, SODIUM HYALURONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL,DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 77491, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, LINALOOL.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)
Поврзани производи

Најгоре