SKIN SUPER GOOD / BANANA SPLIT КРЕМ-ПУТЕР ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

440 МКД

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
КОКОС • АКАИ БОБИНКИ • БАНАНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Путер за тело
  • Сертификати - Vegan Society
  • Земја на потекло - Естонија
  • Брендови - Planeta Organica

Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

 

Дали на вашата кожа и недостасуваат витамини? Ова е перфектното решение за вас! Овој крем-путер за тело, со неговите неверојатни хранливи својства, ќе ја остави вашата кожа мека и свиленкаста.

Органскиот екстракт од банана е заситен со витамини Б и Ц, кои длабински ја потхрануваат кожата, давајќи и меко и свиленкасто чувство.

Органскиот екстракт од акаи и органското масло од кокос пефектно ја хидрираат кожата, оставајќи ја мазна и сјајна.

Органскиот путер од какао нуди мекост и еластицитет на кожата.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

 

ЗАБАВЕН ФАКТ: Поради големата количина на витаминот Б6 во бананите, кој е одговорен за вашето добро расположение, често се нарекува и “овошје на радоста”.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOPROPYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETEARYL GLUCOSIDE, MUSA SAPIENTUM FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, COCOS NUCIFERA OIL*, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, CI19140.

(*= состојка од органско земјоделство)

Поврзани производи

Најгоре