FLORA SIBERICA / ПУТЕР ЗА ТЕЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР - 300 МЛ.

725 МКД

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
СИБИРСКИ КЕДАР • ШЕА ПУТЕР • ПУТЕР ОД КАКАО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Земја на потекло - Естонија
  • Брендови - Natura Siberica

Луксузен путер за тело за интензивна ноќна нега од Сибирски кедар, кој ја храни кожата за време на ноќта давајќи и неверојатна мазност и еластичност, а истовремено правејќи ја мека и свиленкаста на допир. 

Диво набраниот Сибирски кедар е природен извор на уникатна комбинација од етерични масла, аминокиселини и витамини А, Е и Д, кои длабински ја навлажнуваат кожата, овозможувајќи и мекост и сјај.


KАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), CETEARYL ALCOHOL,OCTYLDODECANOL,GLYCERYL STEARATE SE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO CAPRYLATE/ CAPRATE, CETEARYL GLUCOSIDEPINUS SIBIRICA SEED OIL, PICEA OBOVATA, NEEDLE EXTRACTʷʰ, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACT, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, PERFUME (FRAGRANCE), BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, CI 77492 (IRON OXIDES), LINALOOL.

 (* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир)Поврзани производи

Најгоре