BLACK ORCHID / ШЕА ПУТЕР ОД ЦРНА ОРХИДЕЈА - 200 МЛ.

1.180 МКД


Баркод: 5902135434086

НАВЛАЖНУВАЊЕ • ОБНОВУВАЊЕ
МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Шеа путер , Масло од соја , Пчелин восок
  • Амбалажа - Тврда пластика
  • Линија на производи - Black Orchid
  • Тип на производ - Путер за тело
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Регенерација (Repairing/Regenerating)
  • Дополнителни активни состојки - Витамин Е , Масло од авокадо , Масло од семе од грозје
  • Земја на потекло - Полска
  • Максимален рок на траење - 24 месеци
  • Брендови - Organique

Балсам наменет за нега на сува, испукана и иритирана кожа. Неговиот богат природен состав овозможув јакнење на липидната бариера на кожата, ја зголемува еластичноста и заштитата од штетни надворешни влијанија. По нанесувањето на балсамот, кожата станува мека, кадифена и мазна на  допир. Неговиот сензуален и волжебен мирис долго време се задржува на кожата.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Шеа путер, Масла од: авокадо, соја и семе од грозје, Пчелин восок, Витамин Е

98% состојки од природно потекло


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од балсамот на вашите дланки и постепено нанесувајте го на вашата кожа.

 

СОСТОЈКИ (INCI): BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), CERA ALBA (BEESWAX), CETEARYL ALCOHOL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, PARFUM, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, APLHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALICYLATE, CINNAMYL ALCOHOL, CITRONELLOL, COUMARIN, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, LINALOOL.

Поврзани производи

Најгоре