TOMATO BLUSH / ТОНИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ - 100 МЛ.

210 МКД


Баркод: 4743318183145

ТОНИРАЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
ЛИМЕТА • ДОМАТЕН ЛИСТ • ВОДА ОД СИНЧЕЦ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Лимета , Доматен лист
  • Амбалажа - Тврда пластика
  • Линија на производи - Tomato Blush
  • Тип на производ - Маска за лице
  • Дејство / Ефект - Освежување (Refreshing) , Тонирање (Toning)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Дополнителни активни состојки - Вода од синчец , Масло од шишарка , Шеа путер , Масло од пченкарно семе , Чајна билка , Кинеска шисандра
  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Organic Kitchen

Господинот Домат има подготвено уникатен тонирачки коктел за твојата кожа! Оваа природна маска за лице ја храни кожата со потребните витамини и ѝ помага да го врати прекрасниот здрав и природен изглед. Органската лимета ја тонира и мазни кожата, додека пак органскиот доматен лист се грижи за витаминската инфузија на кожата, за балансирањето на тенот, како и за здравиот изглед.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја маската на чисто и суво лице, избегнувајќи го пределот околу очите и оставете ја да делува 8-10 минути. Исплакнете со млака вода.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER*, SOLANUM LYCOPERSICUM LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CI 77288, CI 77492.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре