Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

BETTR / ОРГАНСКА МАЧА ВО ПРАВ - 100 ГР.

Ново

720 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233781564


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ги бројните здравствени придобивки со автентичниот вкус на мача во прав! Органската мача во прав од Bett’r ја комбинира горчината на антиоксидансите катехини и сладоста на амино киселината L-Theanine кои ќе ви обезбедат зголемување на вашата енергија.

Оваа мача е премиум зелен чај во прав со длабок, земјен вкус кој се добива од растението Camellia sinensis, кое се одгледува во сенка, внимателно се цеди и се мели на фин начин за да се зачуваат корисните хранливи материи на растението. Ова гарантира дека квалитетот на мача-та во прав е подеднакво добар како и неговиот вкус.

Мачата во прав може да има бројни здравствени придобивки како што се подобрување на кардиоваскуларното здравје, придонесувајќи за сјајна кожа и отстранување на слободните радикали од телото.

Додадете мача во прав од Bett’r во вашето смути, вкусен десерт или направете лате и едноставно уживајте во вашиот ден!


- 100% органски производ

- Сиров производ

- Не содржи глутен


Начин на употреба: 1-2 лажички (5-10 g) на ден.


Состав: 100% Церемонијална мача* (100%)

*од органско земјоделство


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1528 kJ/362 kcal

Маснотии: 4,5 g

од кои заситени: 0 g

Јаглехидрати: 45 g

од кои шеќери: 0 g

Растителни влакна: 9,3 g

Протеини: 31 g

Сол: 0,05 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре