Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

DRAGON SUPERFOODS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ 86% ПРОТЕИН ОД ОРИЗ - 1500 ГР.

Ново

2.255 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233688146


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органскиот безглутенски протеин од ориз е помеѓу најпродаваните растителните протеини на Dragon Superfoods. Протеинот од ориз на Dragon Superfoods содржи 86% протеин, кој лесно се асимилира и ги содржи сите есенцијални амино киселини. Нежно се извлекува преку процес кој не содржи хемикалии и се одвива на ниски температури. Дозата од 30 g обезбедува околу половина од дневниот референтен внес на протеини (зa возрасни). Препорачуваме да се консумира сиров, додаден во смути, јогурт или житарици.


- Содржи 86% протеини

- Еден од најлесните протеини за асимилација

- На растителна основа

- Погоден е за пред/после вежбање

- Дава поддршка за мускулна сила

- Сиров производ

- Не содржи глутен

- 100% органски производ


Начин на употреба: 20-30 g на ден.


Состав: 100% Органски протеин од ориз во прав.


Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1707 kJ/404 kcal

Маснотии: 5,7 g

од кои заситени: 2 g

Јаглехидрати: 1 g

од кои шеќери: 0,5 g

Растителни влакна: 3 g

Протеини: 86 g

Сол: 0,24 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре