Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

DRAGON SUPERFOODS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ 61% ПРОТЕИН ОД СЕМКИ ОД ТИКВА - 1500 ГР.

Ново

2.110 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233688139


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Протеинот од семки од тиква на Dragon Superfoods е извор на растителен протеин кој лесно се асимилира. Протеинот од семки од тиква на Dragon Superfoods е нежно извлечен и внимателно мелен. Тој е одличен растителен извор на протеин кој лесно се асимилира. Мекиот јаткаст вкус на овој производ е вкусен поттик за во вашето секојдневно смути, сок или салата. - Протеин од растително потекло

- Лесен за асимилација

- Сиров производ

- Не содржи глутен

- Органски производНачин на употреба: 2 лажици. (15-20 g) по порција.Начин на подготовка: Едноставно измешајте 2 лажици, од нашиот протеин од семки од тиква, ½ банана, 2 урми без јажиња, 1 лажиче додаток на зеленчук во прав и вода.Состав: Протеин во прав од семки од тиква* (98%), сол.

*од органско земјоделство

Може да содржи траги од кикирики, сусам и јаткасти плодови.Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1590 kJ/379 kcal

Маснотии: 11 g

од кои заситени: 2 g

Јаглехидрати: 3 g

од кои шеќери: 2,2 g

Растителни влакна: 11 g

Протеини: 61 g

Сол: 1,9 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре