Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

DRAGON SUPERFOODS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ 82% ПРОТЕИН ОД ГРАШОК - 1500 ГР.

Ново

2.180 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233688122


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органскиот безглутенски протеин од грашок на Dragon Superfoods е извор на целосни растителни протеини со сладок вкус. Протеинот од грашок од Dragon Superfoods нежно се екстрахира преку процес кој не содржи хемикалии и кој се одвива на ниски температури. Содржи 82% протеин со целосен профил на аминокиселини, што го прави претпочитан извор на протеини од растително потекло. Производот има сладок вкус, кој одлично оди со речиси секој оброк или пијалок. 


- Содржи 82% протеини

- Ги содржи сите есенцијални амино киселини

- На растителна основа

- Сладок вкус

- Сиров вкус

- Не содржи глутен

- 100% органски производ


Начин на употреба: 2 лажици. (15-20 g) по порција.


Начин на подготовка: Измешајте 20 g протеин од грашок во прав со 250 ml вода, бадемово или оризово млеко. Додадете 1/4 чаша замрзнати мешани бобинки и 1 банана. Изблендирајте и уживајте!


Состав: 100% Органски протеин од грашок во прав.


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1794 kJ/425 kcal

Маснотии: 8,2 g

од кои заситени: 1,9 g

Јаглехидрати: 4,5 g

од кои шеќери: 0,4 g

Растителни влакна: 3,8 g

Протеини: 82 g

Сол: 1,1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре