Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

DRAGON SUPERFOODS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ 36% ПРОТЕИН ОД ЧИА - 1500 ГР.

Ново

2.110 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233688108


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Протеинот од чиа на Dragon Superfoods е направен од 100% чиа семиња кои се одликуваат со сладок, јаткаст вкус. Dragon Superfoods чиа протеинот во прав се добива од 100% органски чиа семиња (Salvia hispanica). Високо популарна денес поради нејзината хранлива содржина, чиа-та е традиционално омилена уште од времето на Ацтеките. Чиа протеинот во прав има сладок, јаткаст вкус што ја прави да биде одличен додаток во смути, салати и житарици. Може да се додаде и во печива и десерти. 


- Вегански протеин

- Во форма на прав

- Извор на амино киселини

- Не содржи глутен

- Сиров производ

- 100% органски производ


Начин на подготовка: Чиа протеинот натопете го најмалку половина час пред консумирање. Одлична идеја за вкусно смути: измешајте 1 топка Dragon Superfoods Chia протеин во прав, ½ банана, 2/3 шолја боровинки, ½ чаша спанаќ и 1 чаша веганско млеко. Додадете мраз ако сакате да го консумирате ладно. Уживајте!


Состав: 100% органско чиа семе (Salvia hispanica).


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1273 kJ/308 kcal

Маснотии: 11 g

од кои заситени: 1,2 g

Јаглехидрати: 3,3 g

од кои шеќери: 1 g

Растителни влакна: 48 g

Протеини: 25 g

Сол: 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре