Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

DRAGON SUPERFOODS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ 50% ПРОТЕИН ОД БАДЕМ - 1500 ГР.

Ново

4.285 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233688092


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Додадете висококвалитетен чист, органски протеин од растително потекло во вашата исхрана со протеинот од бадем од Dragon Superfoods. Протеинот од бадем од Dragon Superfoods нежно се екстрахира преку процес кој не содржи хемикалии. Неговата 50% содржина на протеини коишто лесно се асимилираат, како и мекиот јаткаст вкус го прават овој производ да биде одличен додаток во вашето секојдневно смути или свеж сок. Овој производ е 100% органски, вегански и не содржи глутен, соја и лактоза. Протеин со сладок вкус од растително потекло, кој е одличен за различни десерти.


- Содржи 50% протеин од растително потекло

- Содржи благ, јаткаст вкус и арома

- Не содржи соја, млечни производи и глутен

- Не содржи додаден шеќер

- 100% органски производ


Начин на употреба: 2 лажици. (15-20 g.) по порција.


Состав: 100% Органски протеин од бадем во прав.


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1672 kJ/400 kcal

Маснотии: 15 g

од кои заситени: 8,7 g

Јаглехидрати: 7,9 g

од кои шеќери: 5,8 g

Растителни влакна: 14 g

Протеини: 50 g

Сол: 0,2 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре