Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

DRAGON SUPERFOODS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ 70% ПРОТЕИНСКИ ШЕЈК СУПЕР-МЕШАВИНА - 1500 ГР.

Ново

2.960 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233687064

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органскиот безглутенски 70% протеински шејк Super Mix од Dragon Superfoods е речиси подготвен вкусен протеински пијалок кој содржи 70% целосен растителен протеин со сите есенцијални аминокиселински комплекси. Содржи природно сладок, јаткаст вкус. Овој протеински шејк е мешавина од органски растителни протеини - протеин од ориз, протеин од грашок, протеин од коноп и протеин од бадем. Содржи 70% целосно вегански протеин. Протеинскиот шејк ги содржи сите есенцијални амино киселини, кои го прават да биде совршен додаток во исхраната кај спортисти, вегани и вегетаријанци. Тоа е производ кој не содржи глутен, соја, млечни производи и казеин. Органскиот безглутенски 70% протеински шејк Super Mix од Dragon Superfoods е речиси подготвен вкусен протеински пијалок, само додадете го во кое било млеко/растително млеко и ќе добиете протеински шејк со малку природен вкус на јаткасто овошје.


- Содржи 70% целосни протеини

- Протеините се од растително потекло

- Содржи комплекс на сите есенцијални амино киселини

- Не содржи млечни производи и казеин

- Не содржи додаден шеќер и засладувач

- Не содржи вештачки ароми

- Сиров производ

- Не содржи глутен

- Погоден за вегани

- 100% органски производ

- Подготовката на овој протеински шејк ви заштедува време

- Сите состојки се органски и природни

- Не содржи вештачки ароми, засладувачи итн


Начин на употреба: Препорачаната употреба е 2 лажици по порција (30 g).


Состав: Протеин од ориз*, протеин од грашок* (30%), протеин од коноп*, протеин од бадем* (15%).

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.


Хранливи вредности на 100 g; на 30 g:

Енергија: 1672 kJ/397 kcal;  502 kJ/119 kcal

Маснотии: 8,5 g; 2,6 g

од кои заситени: 2,9 g; 0,9 g

Јаглехидрати: 5,3 g; 1,6 g

од кои шеќери: 2,3 g; 0,7 g

Растителни влакна: 9,1 g; 2,7 g

Протеини: 70 g; 21 g

Сол: 0,48 g; 0,14 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре