Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

BETTR / ОРГАНСКА НАПОЛИТАНКА СО ИНДИСКИ ОРЕВИ И ЈАГОДА - 30 ГР.

Ново

65 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233781861


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органските Bett’r наполитанки се тука да ве воодушеват! Комбинација од богат вкус на јаткасти плодови и освежителна овошна арома во форма на наполитанка со јагоди и индиски ореви и која не содржи додаден шеќер! Внимателно распоредени помеѓу златни крцкави кори од обланда, нотите од индиски ореви и јагоди оставаат траен позитивен печат на сетилата и ја задоволуваат вашата потреба за сладост!


- Органски производ

- Погодно за вегани

- Не содржи додаден шеќер


Состав: Брашно од интегрална ајкорн пченица* (содржи глутен), кокосово масло*, засладувачи (еритритол*, ксилитол*) (16,5%), кокосово брашно*, индиски ореви* (13,5%), урма во прав*, цвекло во прав* , сончогледово масло*, емулгатор: сончогледов лецитин*, јагода во прав* (0,6%), природен вкус на јагода* (0,5%), средство за нараснување: натриум бикарбонат, сол.

*од органско земјоделство


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1980 kJ/476 kcal

Маснотии: 31 g

од кои заситени: 22 g

Јаглехидрати: 36 g

од кои шеќери: 9,4 g

Растителни влакна: 9,5 g

Протеини: 8,9 g

Сол: 0,05 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре