Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

BETTR / ОРГАНСКО ИНСТАНТ ПИРЕ ОД КОМПИРИ - 160 ГР.

Ново

225 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233782509


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Кој е омилен прилог на младите и старите? Најверојатно тоа е пире од компири!

Веќе нема потреба да губите дополнително време при неговото подготвување, бидејќи органското инстант пире од компири на Bett’r ви доаѓа на помош! Дајте му нежен финиш на вашето пире и уживајте во избраните зачини кои му даваат примамлива арома и го прават ова искуство уникатно вкусно! Не трошете време - обложете се на брза подготовка без компромиси за вкусот и состојките!- Вкусно и кремасто

- Подготвено за само 2 минути

- Органски производ

- Погодно за веганиНачин на подготовка:

1. Во сад за готвење сипете 70 ml вода.

2. Во посебен сад сипете 70 ml млеко (или омилен растителен пијалок), половина од млекото додадете го во водата и загрејте го на рингла за готвење додека не зоврие.

3. Откако ќе зоврие, тргнете го садот за готвење од ринглата и додадете ја другата половина од млекото.

4. Додадете 4 супени лажици (20 g) од смесата од органско инстант пире од компири на Bett’r во топлата течност.

5. По желба додадете 1 лажичка масло за јадење или путер и малку сол.

6. Почекајте 1 минута и промешајте го пирето со жица за матење.Состав: Снегулки од компир (сушен компир*, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*) (96%), сол, кромид во прав*, куркума во прав*, сушен магдонос*, лук во прав*.

*од органско земјоделство

Може да содржи траги од кикирики, јаткасти плодови и семе од сусам.

Смесата е доволна за подготовка на 8 порции.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1456 kJ/346 kcal

Маснотии: 0,5 g

од кои заситени: 0,1 g

Јаглехидрати: 73 g

од кои шеќери: 1,2 g

Растителни влакна: 12 g

Протеини: 7,2 g

Сол: 2,35 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре