Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

NAUGHTY NUTS / ОРГАНСКО ПРАЛИНЕ СО ФИЛ ОД ПУТЕР ОД ИНДИСКИ ОРЕВИ И МАЛИНИ - 39 ГР.

Ново

175 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260737541634


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органско пралине со фил од путер од индиски ореви и малини со одличен вкус кое ќе го натера вашето непце да танцува!


- Вкусна комбинација од овошен крем од јагода и индиски орев

- Органски производ

- Погодно за вегани

- Не содржи додаден шеќер


Состав: Брашно од интегрална ајкорн пченица* (содржи глутен), кокосово масло*, засладувачи (еритритол*, ксилитол*) (16,5%), кокосово брашно*, индиски ореви* (13,5%), урми во прав*, цвекло во прав*, сончогледово масло*, емулгатор : сончогледов лецитин*, јагода во прав* (0,6%), природен вкус на јагода* (0,5%), средство за нараснување: натриум бикарбонат, сол.

*од контролирано органско земјоделство

Може да содржи траги од лушпи од ореви, овошни семки, сусам, кикирики и други јаткасти плодови.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1980 kJ/476 kcal

Маснотии: 31 g

од кои заситени: 22 g

Јаглехидрати: 36 g

од кои шеќери: 9,4 g

Растителни влакна: 9,5 g

Протеини: 8,9 g

Сол: 0,05 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре