Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

NAUGHTY NUTS / ОРГАНСКО SALTED CARAMEL ПРАЛИНЕ СО ФИЛ ОД ПУТЕР ОД КИКИРИКИ - 39 ГР.

Ново

165 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260737541627


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте го вкусното задоволство на ова органско пралине со мека солена карамела и неодоливо мек фил од путер од кикирики. Деликатното искуство на топење во устата и интеракцијата на слатко и солено ќе ви причини апсолутно задоволство. Почестете се со полн вкус и дозволете се да бидете разгалени од заводливиот кремаст фил. Повкусни и подобри од оригиналот! Искусете вкусно уживање без компромиси!


- Со мека солена карамела и фил од путер од кикирики

- Меко и сочно се топи во устата

- 44% помалку шеќер од обичните пралине со путер од јаткасти плодови

- Не содржи индустриски шеќер и палмино масло 

- Погодно за вегани


Состав: Печени кикирики* (35%), шеќер од кокосови цветови*, какао путер*, какао маса*, агавe во прав*, кокосoв крем*, кокосово масло без мирис*, сол (0,5%), емулгатор: сончогледoв лецитин*.

*состојки од контролирано органско земјоделство

Цврстo какао во чоколадо: најмалку 52%

Може да содржи траги од семки од овошје и други јаткасти плодови.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2640 kJ/636 kcal

Маснотии: 48 g

од кои заситени: 24 g

Јаглехидрати: 35 g

од кои шеќери: 29 g

Растителни влакна: 3,5 g

Протеини: 14 g

Сол: < 0,54 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре