Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД МУСЛИ - 230 ГР.

355 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380101205


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Le Pain Des Fleurs ви нуди специјални органски безглутенски галети од мусли, кои се одличен избор за урамнотежена и крцкава закуска и со кои ќе го започнете вашиот ден на правилен начин. Галетите може да ги консумирате во комбинација со намаз, кој лесно ќе го нанесете и се идеални за утрински појадок или хранлива ужина во секое време.


- Извор на влакна

- Не содржи додаден шеќер (содржи природни шеќери)

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Состав: Житарици * 83,5% (пченкарно брашно*, бело оризово брашно*, овесно брашно*), овошје* 13,5% (банана во прав*, кокос во прав*), чиа семе*, морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1567 kJ/370 kcal

Маснотии: 3 g

од кои заситени: 1,4 g

Јаглехидрати: 75 g

од кои шеќери: 6,2 g

Растителни влакна: 5,8 g

Протеини: 7,9 g

Сол: 0,53 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре