Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД ПЧЕНКА - 230 ГР.

355 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380087424


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овие органски безглутенски галети од пченка се комбинација од пченка и тигров орев во дарежлив формат, не содржат додаден шеќер и се одличен избор за консумација со намаз!


- Богати со растителни влакна

- Извор на железо

- Не содржат додаден шеќер (содржат природни шеќери)

- Со ниска содржина на шеќер

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Може да ги уживате во комбинација со намаз или обични, за појадок.


Состав: Пченкарен гриз* 50%, брашно од тигров орев*, полуинтегрално оризово брашно*, бело оризово брашно*, кокос во прав*, морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1650 kJ/391 kcal

Маснотии: 7,1 g

од кои заситени: 2,8 g

Јаглехидрати: 70,1 g

од кои шеќери: 3,4 g

Растителни влакна: 7,5 g

Протеини: 8 g

Сол: 0,64 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре