Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД КОСТЕНИ - 230 ГР.

355 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380087431


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органските безглутенски галети од костени претставуваат нов формат на галети кои се екстра-крцкави и со нежен вкус. Гаранција за вкусно хранливо задоволство!


- Извор на растителни влакна

- Не содржи додаден шеќер (содржи природни шеќери)

- Со ниска содржина на шеќер

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Уживајте во нив во комбинација со намаз или обични за појадок.


Состав: Полуинтегрално оризово брашно*, бело оризово брашно*, брашно од костен* 14%, брашно од тигров орев*, морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1591 kJ375 kcal

Маснотии: 1,7 g

од кои заситени: 0,5 g

Јаглехидрати: 81,1 g

од кои шеќери: 2,7 g

Растителни влакна: 3,1 g

Протеини: 7,3 g

Сол: 0,57 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре