Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД ХЕЛДА - 230 ГР.

355 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380087400


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пронајдете го рустикалниот и автентичен вкус на хељдата во овие крцкави и природно безглутенски крекери од Le Pain Des Fleurs. Инспирирани од познатиот тартин (рустикален леб) од хељда, тие се идеален избор во комбинација со намаз или потопени во сос, како аперитив, или како лесна закуска помеѓу оброците! 


- Извор на растителни влакна

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Состав: Брашно од хељда* (79%), бело оризово брашно*, морска сол.

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржи траги од кикирики и јаткасти плодови


Складирање: Да се ​​чуваат на суво и ладно место, подалеку од извор на светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1492 kJ/353 kcal

Маснотии: 2,8 g

од кои заситени: 0,59 g

Јаглехидрати: 67,1 g

од кои шеќери: 0,8 g

Растителни влакна: 5,8 g

Протеини: 11,8 g

Сол: 0,62 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре