Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ КРЕКЕРИ ОД ПЧЕНКА И КРОМИД - 75 ГР.

140 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380096440


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Одличен избор за вкусна закуска, во комбинација со намаз или потопени во сос, овие органски безглутенски крекери од пченка и кромид се вкусни во сите нивни форми. Идеални како аперитив, овие лесни и крцкави крекери ќе ги разбудат вашите сетила за вкус со секој залак.


- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Состав: Пченкарно брашно*, оризово брашно*, кромид во прав* (6,3%), морска сол.

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржат траги од кикирики и јаткасти плодови.


Складирање: Да се ​​чуваат на суво и ладно место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1556 kJ/367 kcal

Маснотии: 1,2 g

од кои заситени: 0,4 g

Јаглехидрати: 79,5 g

од кои шеќери: 1,9 g

Растителни влакна: 2,8 g

Протеини: 8,1 g

Сол: 1,3 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре