Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ СМОКИ ОД КОМПИР И ПЧЕНКА СО ПИПЕРКА - 75 ГР.

140 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380102486


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ја експлозијата од вкусови во овие органски безглутенски смоки од компир и пченка со пиперка, со крцкав и зачинет вкус, кои ќе ви донесат сладок допир на зачин и ќе ви станат ваша нова, омилена закуска.


- Извор на растителни влакна

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Овие крцкави и вкусни смоки можете да ги уживате како аперитив или како вкусна, релаксирачка закуска!


Состав: Пченкарно брашно*, дехидрирани компири* (снегулки и гриз), сончогледово масло*, шеќерна трска*, морска сол, чадена пиперка* (1,3%), кромид во прав*, домати во прав*, лук во прав*, чили пипер*, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржи траги од кикирики и јаткасти плодови.


Складирање: Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1917 kJ/457 kcal

Маснотии: 18 g

од кои заситени: 1,6 g

Јаглехидрати: 65,8 g

од кои шеќери: 3,17 g

Растителни влакна: 3,7 g

Протеини: 6 g

Сол: 1,29 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре