Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ СМОКИ ОД КОМПИР - 75 ГР.

140 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380096464


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ги органските безглутенски смоки од компир и уживајте во вкусна закуска или пријатен и релаксирачки аперитив.


- Извор на растителни влакна

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Состав: Дехидрирани компири* (снегулки и гриз) (34,9%), пченкарно брашно*, сончогледово масло*, брашно од бел ориз*,

маслиново масло*, морска сол, бибер*, куркума*, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*.

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржи траги од кикирики и јаткасти плодови.


Складирање: Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1984 kJ/473 kcal

Маснотии: 19 g

од кои заситени: 2,1 g

Јаглехидрати: 67 g

од кои шеќери: 0,9 g

Растителни влакна: 4,2 g

Протеини: 6,4 g

Сол: 1,8 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре