Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ СМОКИ ОД ПЧЕНКА СО ДОМАТИ - 75 ГР.

140 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380096495


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дозволете си да бидете во искушение од органските безглутенски смоки од пченка со домати, кои се одличен избор за закуска или вкусен аперитив!


- Извор на растителни влакна

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Состав: Пченкарно брашно*, сончогледово масло*, брашно од наут*, дехидрирани домати* (5%), морска сол, кромид*, оригано*, власец*, лук*, пипер*, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*.

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржи траги од кикирики и јаткасти плодови.


Складирање: Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2016 kJ/480 kcal

Маснотии: 19 g

од кои заситени: 1,9 g

Јаглехидрати: 67 g

од кои шеќери: 3,9 g

Растителни влакна: 4,3 g

Протеини: 8,2 g

Сол: 1,6 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре