Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ СМОКИ ОД ПЧЕНКА СО КИКИРИКИ - 75 ГР.

140 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380096471

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ги овие органски безглутенски смоки од пченка со кикирики, крцкави и вкусни, кои се одличен избор за релаксирана закуска или како прилог за попладневен аперитив.


- Извор на растителни влакна

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Состав: Пченкарно брашно*, мелени печени кикиритки* (27%), сончогледово масло*, морска сол, бибер*, лук во прав*, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*.

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржи траги од јаткасти плодови.


Складирање: Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2092 kJ/499 kcal

Маснотии: 23 g

од кои заситени: 3,8 g

Јаглехидрати: 58 g

од кои шеќери: 1,5 g

Растителни влакна: 4,2 g

Протеини: 13 g

Сол: 1,3 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре