Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ СМОКИ ОД ХЕЛДА СО БИБЕР - 75 ГР.

140 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380096488


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Aсортиманoт на Le Pain des Fleurs е збогатен со омилената состојка на брендот: хељдата! Овие органски безглутенски смоки од хељда со бибер се одлична закуска која може да ви пи послужи и како прилог за класичен аперитив.


- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Состав: Брашно од хељда* (34%), пченкарно брашно*, оризово брашно*, сончогледово масло*, морска сол, кромид во прав*, бибер* (0,27%), лук во прав*, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*.

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржи траги од кикирики и јаткасти плодови.


Складирање: Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1932 kJ/460 kcal

Маснотии: 16 g

од кои заситени: 2,7 g

Јаглехидрати: 72 g

од кои шеќери: 0,6 g

Растителни влакна: 2,4 g

Протеини: 5,7 g

Сол: 1,3 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре