Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ЧИПС ОД ЛЕЌА И КРОМИД - 50 ГР.

170 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380095054


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте го овој органски, крцкав и вкусен чипс,  уживајте го како закуска или како прилог за релаксирачки, попладневен аперитив! Органскиот чипс од кромид и леќа е нутритивна бомба!


- Извор на растителни влакна

- Погоден за вегани

- Одобрен од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Овој крцкав и лесен чипс може да го уживате обичен или со кремаст сос.


Состав: Брашно од леќа* 38%, скроб од компир*, брашно од компир*, зачини од кромид* (малтодекстрин*, кромид* 2,8%, лук* во прав, сол, бибер*), масло од сончоглед*, антиоксиданс: екстракт од рузмарин*.

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржи траги од соја.


Складирање: Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1733 kJ/411 kcal

Маснотии: 8,9 g

од кои заситени: 0,8 g

Јаглехидрати: 69 g

од кои шеќери: 1,1 g

Растителни влакна: 5,5 g

Протеини: 11 g

Сол: 1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре