Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ЧИПС ОД НАУТ - 50 ГР.

170 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380093067

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дозволете си да бидете во искушение од овој органски безглутенски чипс од наут, кој е крцкав и вкусен и е одличен избор за релаксирана закуска или како прилог за попладневен аперитив.


- Извор на растителни влакна

- Извор на протеини

- Погоден за вегани

- Одобрен од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Овој крцкав и лесен чипс може да го уживате обичен или со кремаст сос.


Складирање: Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од светлина.


Состав: Брашно од наут* (45%), брашно од леќа*, скроб од компир*, растителни масла* (пченка*, сончоглед*), морска сол, природен вкус на маслинка.

*од органско земјоделство


Алергени: Може да содржи траги од соја и млеко.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1821 kJ/433 kcal

Маснотии: 13 g

од кои заситени: 1,3 g

Јаглехидрати: 58 g

од кои шеќери: 1,3 g

Растителни влакна: 6 g

Протеини: 18 g

Сол: 0,85 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре