Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД ПЧЕНКА И КРОМИД - 150 ГР.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380072512


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овие безглутенски галети од пченка и кромид кои се карактеризираат со вкус на варен и лесно карамелизиран кромид, се одличен избор за ваш оброк, или како вкусен прилог за аперитив.


- Без додаден шеќер

- Содржат само природни шеќери

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Идеални за аперитив, овие органски галети од кромид одговараат подеднакво добро и со супа, летна салата како и со разни видови на сирења.


Состав: Пченкарно брашно*, оризово брашно*, кромид во прав* (6,3%), морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место и подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1572 kJ/371 kcal

Маснотии: 1,4 g

од кои заситени: 0,4 g

Јаглехидрати: 79 g

од кои шеќери: 1,8 g

Растителни влакна: 3 g

Протеини: 9 g

Сол: 1,4 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре