Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД КОКОС И КАРИ - 150 ГР.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380089787


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Le Pain des Fleurs се хранлива и вкусна закуска! Нивните органски крцкави безглутенски галети од кокос и кари се 100% без додадени масти и се направени во Франција.


- Богати со растителни влакна

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Овие органски галети од кокос и кари одлично се комбинираат со намаз чатни или свежо сирење и сецкан коријандер, со што ќе добиете оригинална закуска за аперитив, полна со вкусови.


Складирање: Да се ​​чува на суво место и подалеку од светлина.


Состав: Бело оризово брашно*, пченкарно брашно*, кокосово брашно* (15%), кари* (1,5%), морска сол.

*од органско земјоделство 


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1575 kJ/373 kcal

Маснотии: 3,8 g

од кои заситени: 2,6 g

Јаглехидрати: 71 g

од кои шеќери: 2,2 g

Растителни влакна: 8,2 g

Протеини: 9,5 g

Сол: 1,1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре