Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД ДОМАТИ И ПИПЕРКА - 150 ГР.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380089770


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Le Pain des Fleurs поставува продавница во делот за аперитив! Нивните крцкави галети од домати и пиперка немаат додадена маснотија, само соодветна количина на сол и секогаш се без глутен и алергени.


- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Идеални за аперитив, лутите крцкави безглутенски галети совршено се вклопуваат со свежината на моцарела и шери домати.


Состав: Пченкарно брашно*, полуинтегрално оризово брашно*, доматен прав* (3%), пиперка* (2%), лук*, морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1571 kJ/370 kcal

Маснотии: 1,4 g

од кои заситени: 0,5 g

Јаглехидрати: 80 g

од кои шеќер: 2 g

Растителни влакна: 2,9 g

Протеини: 8 g

Сол: 1,2 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре