Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД КАКАО - 160 ГР.

270 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380072437


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Со нежен вкус на крцкаво какао, овие безглутенски галети имаат сè што може да им се допадне на младите и на старите. Уживајте!


- Извор на растителни влакна

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Намачкајте ги со намаз и уживајте во спојот на прекрасни вкусови, за појадок или ужина.


Состав: Оризово брашно*, шеќерна трска**, какао во прав** (6,3%).

*од органско земјоделство

**органски состојки од фер трговија


Складирање: Да се ​​чува на суво место и подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1663 kJ/393 kcal

Маснотии: 2,3 g

од кои заситени: 1 g

Јаглехидрати: 83 g

од кои шеќери: 15 g

Растителни влакна: 3,9 g

Протеини: 7,7 g

Сол: 0,06 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре