Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД КОКОС - 150 ГР.

335 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380072451


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Повторно откријте ја егзотичноста на ренданиот кокос во овие крцкави и лесни безглутенски галети. Покана за патување!


- Богати со растителни влакна

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Галетите од кокос одлично се комбинираат со намаз по ваш избор за ужина, или со намаз чатни и аперитив.


Состав: Оризово брашно*, кокос* (15%) (брашно*, прав*), шеќерна трска**.

*од органско земјоделство

** органска состојка од фер трговија


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1674 kJ/397 kcal

Маснотии: 7 g

од кои заситени: 5,7 g

Јаглехидрати: 72 g

од кои шеќери: 6,5 g

Растителни влакна: 6 g

Протеини: 8,4 g

Сол: 0,02 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре