Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД СМОКВА - 150 ГР.

340 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380072413


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Заљубете се во овие органски безглутенски галети со вкус на зрела смоква! Уживајте во нивниот сладок и остар вкус!


- Извор на растителни влакна

- Без додаден шеќер

- Содржат природни шеќери

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Овие галети се идеална закуска, не содржат додадени шеќери и внесуваат сладост и оригиналност на празничната трпеза.


Состав: Оризово брашно*, смокви во прав* (17%).

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1576 kJ/372 kcal

Маснотии: 1,2g

од кои заситени: 0,3 g

Јаглехидрати:  82 g

од кои шеќери: 10,9 g

Растителни влакна: 3,4 g

Протеини: 6,5 g

Сол: 0,1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре