Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД КОСТЕН - 150 ГР.

310 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380037382


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пронајдете го типичниот вкус на костени во овие крцкави галети, кои се лесни и вкусни и не содржат додаден шеќер.- Извор на растителни влакна

- Без додаден шеќер

- Содржат природни шеќери

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Премачкајте ги со путер или со мед и џем, тие се совршени за секој момент на сладост, од појадок до ужина.Состав: Оризово брашно*, брашно од костен* (30%), морска сол.

*од органско земјоделствоСкладирање: Да се ​​чуваат на суво место, подалеку од светлина.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1616 kJ/5381 kcal

Маснотии: 1,8 g

од кои заситени: 0,5 g

Јаглехидрати: 83 g

од кои шеќери: 6,5 g

Растителни влакна: 4,3 g

Протеини: 6,7 g

Сол: 0,39 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре