Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД ПЧЕНКА - 150 ГР.

175 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380077296


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дозволете си да бидете заведени од нежниот вкус и златната боја на овие крцкави безглутенски галети од пченка, и задоволите ги сите ваши желби со леснотија.


- Без додаден шеќер

- Содржи природни шеќери

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Лесни и крцкави, го заменуваат лебот во секое време од денот.


Состав: Пченкарно брашно* (70%), оризово брашно*, морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1614 kJ/381 kcal

Маснотии: 1,8 g

од кои заситени: 0,6 g

Јаглехидрати: 83 g

од кои шеќери: 0,5 g

Растителни влакна: 2,2 g

Протеини: 7,1 g

Сол: 0,5 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре