Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД КИНОА - 150 ГР.

320 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380023521


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Деликатниот вкус на киноа во органските безглутенски галети, лесни и крцкави, богати со магнезиум! 


- Богати со магнезиум

- Извор на растителни влакна

- Извор на железо

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Лесни и крцкави, тие го заменуваат лебот во секое време од денот.


Состав: Полуинтегрално оризово брашно*, брашно од киноа* (40%), шеќер од трска од интегрални зрна* (<2%), морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1608 kJ/380 kcal

Маснотии: 3,5 g

од кои заситени: 0,5 g

Јаглехидрати: 76 g

од кои шеќери: 3 g

Растителни влакна: 3,1 g

Протеини: 9,5 g

Сол: 0,58 g

Магнезиум: 113 mg

Железо: 2,1 mg

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре