Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LE PAIN DES FLEURS / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ГАЛЕТИ ОД ХЕЛДА - 150 ГР.

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380048432


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оригинални безглутенски галети од хељда од Pain des Fleurs. Рецептот кој се состои од 100% брашно од хељда е основа за нивниот уникатен и крцкав вкус.


- Богати со магнезиум

- Извор на растителни влакна

- Извор на железо

- Извор на протеини

- Погодни за вегани

- Одобрени од Француското здружение за нетолеранција на глутен - AFDIAG

- Од сертифицирано органско земјоделство


Наш совет: Лесни и крцкави, тие го заменуваат лебот во секое време од денот.


Состав: Брашно од хељда* (97,6%), интегрален шеќер од трска* (<2%), морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво место, подалеку од светлина.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1631 kJ/385 kcal

Маснотии: 2,8 g

од кои заситени: 0,6 g

Јаглехидрати: 75 g

од кои шеќери: 2,6 g

Растителни влакна: 4,4 g

Протеини: 13 g

Сол: 0,68 g

Магнезиум: 186 mg

Железо: 3,8 mg

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре