Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ КОЛАЧИЊА СО ФИЛ ОД КАЈСИЈА - 200 ГР.

400 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380074356


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ги органските безглутенски колачиња со фил од кајсија и праска! Овие колачиња од Ma Vie Sans Gluten се вкусни мали бисквити исполнети со кајсија и праска, направени за секого. Со пакување во 6 ќесички од по 2 полнети бисквити ќе уживате насекаде, каде и да сте!


- Не содржат глутен

- Не содржат лактоза

- Сертифицирано органско земјоделство од ЕУ и надвор од ЕУ


Состав: Бисквит 65%: бело оризово брашно*, скроб од компир*, нехидрогенизирано палмино масло*, шеќерна трска**, скроб од ориз*, јајца*, гликозен сируп од ориз*, брашно од грашок и наут*, згуснувачи (гума од багрем*, гуар гума), средства за нараснување (калиум тартрати), натриум карбонати), сол.

Фил 35%: Сируп од гликозен ориз*, пире од јаболко*, пире од кајсии* (18%), пире од праска* (7%), средство за желатинирање: пектин, регулатор на киселост: лимонска киселина, природен вкус *.

*состојки од органско земјоделство


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1643 kJ/390 kcal

Маснотии: 12 g

од кои заситени: 5,5 g

Јаглехидрати: 67 g

од кои шеќери: 31 g

Растителни влакна: 2 g

Протеини: 2,6 g

Сол: 0,5 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре