Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ КОЛАЧИЊА СО ФИЛ ОД ЛЕШНИК И КАКАО - 200 ГР.

400 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380074349


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Бисквити полнети со крем од какао-лешник, за вкусна закуска. Со пакување во 6 ќесички од по 2 полнети бисквити ќе уживате насекаде, каде и да сте!


Состав: Бисквит* 65%: скроб од компир*, брашно од бел ориз*, шеќерна трска**, скроб од ориз*, јајца *, сончогледово масло*, гликозен сируп од ориз*, брашно од хељда*, брашно од наут*, какао со мала содржина на маснотии**, какао путер*, згуснувачи* (гума од багрем*, гуар гума*), жолчка од јајце *, средства за нараснување (калиум тартрати, натриум карбонати), сол, емулгатор: сончогледов лецитин*, сок од лимон*.

Филот се состои од*: 35%: шеќерна трска**, сончогледово масло*, лешници*, какао со мала содржина на маснотии*, какао путер*, емулгатор: сончогледов лецитин*, екстракт од ванила*.

*од органско земјоделство

**органски состојки од фер трговија

Вкупна содржина на какао: 5,2% и лешник: 3,9%.


Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво место.


Алергени: Јаткасти плодови - јајца. Може да содржи траги од соја и сенф.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1907 kJ/455 kcal

Маснотии: 20 g

од кои заситени: 3,5 g

Јаглехидрати: 61 g

од кои шеќери: 29 g

Растителни влакна: 4,1 g

Протеини: 5,7 g

Сол: 0,6 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре