Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ МИНИ ОРИЗОВИ ГАЛЕТИ СО СЛАТКО ЧИЛИ - 40 ГР.

135 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380077975


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Благодарение на уникатниот производствен процес кој нуди автентичен вкус и острина, овие лесни оризови галети ќе ве придружуваат при секоја пауза, а можете да ги уживате и со аперитив.


Состав: Бело оризово брашно* (51%), пченкарно брашно* (29%), масло од пченкарни никулци*, пченкарен скроб*, чили* (1,5%), сол, екстракт од квасец*, ароматични билки*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место и да се консумира брзо по отворањето.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1808 kJ/428 kcal

Маснотии: 9,5 g

од кои заситени: 1,3 g

Јаглехидрати: 77 g

од кои шеќери: 0,4 g

Растителни влакна: 1,6 g

Протеини: 7,9 g

Сол: 1,7 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре